Reklama
Game design. Kurs video. Przewodnik początkującego projektanta gier
  • Łeba
109 za osobę

Obierz kurs na projektowanie gier komputerowych

Spacewar! to pierwsza gra komputerowa, która została wydana komercyjnie. Jej wielki sukces stał się inspiracją dla kolejnych twórców i nadał kierunek całej branży gier wideo. Teraz, sześćdziesiąt lat później, produkcja gier przynosi ogromne zyski i jest rozrywką dla coraz bardziej wymagających graczy. By zadbać o każdy detal przy produkcji, zatrudnia się cały sztab wykwalifikowanych specjalistów, a sam proces może trwać nawet kilka lat. Ten kurs nie będzie poświęcony programowaniu ani grafice. Zagłębimy się w świat game designu, czyli szerokiej dziedziny projektowania gier, skupiającej się na mechanice i wrażeniach wizualnych. Osoba na stanowisku game designera odpowiada za tworzenie koncepcji gry, scenariuszy, poziomów i mechanik. Projektanci są obecni w przedsięwzięciu od początku do końca; ich praca zaczyna się od pomysłu i trwa na etapie postprodukcji, obejmującym testowanie i udoskonalanie produktu. Przy dużych produkcjach, głównie w sektorze gier AAA, zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych designerów jest coraz większe. W ramach tego kursu poznasz podstawowe koncepty game designu i zobaczysz, jak wygląda dzień z życia designera, w zależności od wybranej specjalizacji. Przekonaj się, która ścieżka rozwoju jest dla Ciebie, i postaw pierwsze kroki w gamedevie!

W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia:

  • Dowiesz się, czym się zajmuje i jaką funkcję w zespole pełni:

o Game designer

o Level designer

o Environmental designer

o Narrative designer

o UI designer

o Art designer

o Sound designer

  • Poznasz profesjonalne, branżowe słownictwo, między innymi terminy: pacing, game loop, flow, rubber banding, slippery slope, krzywa zainteresowania
  • Nauczysz się rozpoznawać typy graczy
  • Dowiesz się, jak zoptymalizować kategorię gry pod dany typ gracza
  • Poznasz persony protagonisty i antagonisty
  • Zrozumiesz, jak ważna jest dostępność cyfrowa w projektowaniu gier
  • Dowiesz się, jakie są najpopularniejsze silniki gier i narzędzia graficzne
  • Poznasz metody zarządzania projektami i przeznaczone do tego narzędzia

Co więcej…

  • Dowiesz się, dlaczego należy sporządzać dokumentacje GDD i TDD
  • Poznasz zalety korzystania z arkuszy kalkulacyjnych podczas tworzenia gier

Po zakończeniu szkolenia będziesz posiadać elementarną wiedzę teoretyczną z zakresu projektowania gier wideo. Nauczysz się operować terminologią powszechnie stosowaną w świecie gamedevu. W drugim rozdziale zapoznasz się z rolami i obowiązkami designerów w zespole deweloperskim, z podziałem na wykonywane specjalizacje. Dzięki takiemu podejściu możesz porównać zadania i obowiązki poszczególnych designerów i stwierdzić, która specjalizacja jest dla Ciebie najbardziej interesująca. Wiedzę zdobytą w trakcie kursu możesz w pełni wykorzystać w praktyce. Dobre przygotowanie teoretyczne jest niezwykle pomocne – wręcz wymagane – aby znaleźć pracę w gamedevie. Zespoły projektowe są nastawione na współpracę między osobami na różnych stanowiskach, zatem znajomość podstaw designu pomaga nie tylko designerom, ale też programistom, grafikom czy testerom w codziennym odnajdywaniu się w swojej pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Game design. Kurs video. Przewodnik początkującego projektanta gier jest skierowany zarówno do początkujących designerów, jak i całkowitych nowicjuszy, dopiero zainteresowanych zawodem game designera. Adresatami szkolenia są również gracze i wszystkie osoby, które chcą zgłębić tajemnice produkcji gier i bliżej poznać świat gamedevu.

Game designer

Osoba na stanowisku game designera powinna mieć szerokie rozeznanie w tematyce gier wideo – zarówno w ujęciu technicznym, jak i kreatywnym. Idealny kandydat na tę posadę ma na co dzień styczność z różnymi rodzajami gier i posiada wiedzę ogólną z obszarów sztuki i popkultury. Ponadto powinien być zaznajomiony z zasadami projektowania graficznego, tworzeniem fabuły i oprawy dźwiękowej. Przydatna jest również dobra znajomość narzędzi i języków programowania, zwłaszcza C++.

Przegląd