Reklama
vfigma
  • Tomaszów Lubelski
99 za osobę

Obierz kurs na… kreowanie interfejsów

Dzisiejszy odbiorca stron WWW i aplikacji internetowych jest niezwykle świadomy i wymagający. Jeśli cokolwiek go rozproszy, coś nie będzie mu pasowało, przechodzenie między podstronami lub kolejnymi oknami aplikacji okaże się niewygodne albo nieintuicyjne – poirytowany, porzuci stronę lub aplikację i nigdy na nią z własnej woli nie wróci. Nowe rozwiązania w sieci mają przede wszystkim ułatwiać codzienne życie – to prywatne i to zawodowe. Projekty, które je w jakikolwiek sposób utrudniają, nie mają szans się przebić, choćby oferowana za ich pośrednictwem usługa była najlepsza. Świadomi tego menedżerowie firm związanych z branżą informatyczną stale poszukują osób, które potrafią tak zaprojektować interfejs użytkownika strony i aplikacji, by był on zarazem maksymalnie przyjazny, prosty i efektywny.

Wiedza i umiejętności prezentowane w tym kursie wprowadzą Cię w środowisko programu Figma, który jest standardowo stosowany w projektowaniu zgodnym z najlepszymi praktykami user experience i user interface. To właśnie w Figmie rozpoczyna się każdy projekt interfejsu. W ramach szkolenia poznasz branżowe standardy dotyczące działania w tym programie. Przygotuje Cię to do przyszłej pracy, ale przede wszystkim pozwoli stworzyć profesjonalne portfolio, bez którego nie sposób aplikować nawet na stanowisko juniorskie w branży UX/UI.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie nauki z naszym kursem między innymi:

  • Poznasz absolutne podstawy pracy w Figmie (tworzenie konta, elementy interfejsu, nawigowanie po nim)
  • Opanujesz bazowe narzędzia programu (warstwy, kształty, pen tool, pencil tool itd.)
  • Będziesz pracować z elementami tekstowymi i graficznymi
  • Szczegółowo przyjrzysz się tzw. autolayoutowi
  • Skupisz się na stylach dostępnych w Figmie
  • Dowiesz się, jak instalować pluginy i komponenty
  • Przekonasz się, z jakich systemów designu warto korzystać

Co więcej…

  • W trakcie szkolenia będziesz prototypować, pracować w grupie i z aplikacją Figma Mobile App

Figma. Kurs video. Wejdź do branży jako UI/UX designer kończy się na poziomie podstawowym, który pozwala na zupełnie swobodne posługiwanie się programem Figma. Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie tworzyć własne interfejsy, aplikacje mobilne itp., a także dalej się rozwijać w dziedzinie UX/UI.

Kim jest UX/UI designer?

Specyfika pracy designera UI/UX polega na projektowania doświadczenia użytkownika w kontakcie z różnego rodzaju interfejsami cyfrowymi – od prostych stron internetowych, przez aplikacje mobilne, aż po różnego rodzaju interfejsy urządzeń elektronicznych (na przykład in-car entertainment). Ktoś, kto zajmuje się tą dziedziną, musi posiadać wiedzę z dziedziny psychologii, wykazywać się naturalną empatią, a także – oczywiście – zdolnościami graficznymi. Z tyłu głowy stale ma podświetlone na czerwono zdanie: najważniejszym aspektem dobrze zaprojektowanego layoutu jest łatwość i przyjemność korzystania z niego. Osoby pracujące w tej branży muszą nieustannie poszerzać swoje umiejętności, ponieważ rozwój następuje w szybkim tempie, na rynku pojawiają się kolejne nowatorskie technologie (na przykład VR, AR), które wymagają często zupełnie innego podejścia do zagadnienia współpracy z użytkownikiem.

Przegląd