Reklama
Docker. Kurs video. Podstawy konteneryzacji
  • Iława
129 za osobę

Obierz kurs na… konteneryzację

Platforma Docker znacznie ułatwiła życie programistom. Dzięki niej zarówno program, jak i jego zależności, takie jak biblioteki, pliki konfiguracyjne czy lokalne bazy danych, można umieścić w lekkim, przenośnym wirtualnym kontenerze, uruchamialnym na praktycznie każdym serwerze z systemem pracującym na jądrze Linux. Nic więc dziwnego, że Docker stał się tak popularny. Z jego pomocą zrealizowano do tej pory wiele projektów. Społeczność jego użytkowników jest rozbudowana, a zwolenników tej platformy można znaleźć w niemal każdej firmie z branży IT.

Wiedza dotycząca Dockera i umiejętność posługiwania się nim stają się powoli wymogiem, jaki stawia się kandydatom na wiele stanowisk w sektorze programistycznym. Dobrze jest znać Dockera i pochwalić się tym podczas rozmowy o pracę. Z myślą o tym proponujemy kurs poświęcony podstawowym zasadom konteneryzacji z użyciem Dockera. Szkolenie pozwala przyswoić bazowe pojęcia, takie jak warstwa, kontener, obraz, tag, wolumen i sieć. Krok po kroku omawia sposoby pracy z poszczególnymi elementami Dockera, a także podpowiada, jak z jego zastosowaniem stworzyć własny obraz.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie kursu między innymi:

  • Dowiesz się, jak przygotować swoje środowisko pracy
  • Będziesz wyszukiwać i pobierać obrazy z Docker Hub
  • Uruchomisz pierwsze kontenery, ustawisz dla nich nazwy i polecenia
  • Opanujesz metody zarządzania kontenerami i wolumenami
  • Stworzysz własne sieci dla Dockera, a potem podłączysz je do kontenerów i od nich odłączysz
  • Zobaczysz, jak prawidłowo przekierowywać porty
  • Wykreujesz własne obrazy za pomocą Dockerfile

Co więcej…

  • Uruchomisz bazę danych MySQL w kontenerze i aplikację Portainer

Docker. Kurs video. Podstawy konteneryzacji kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Zdobyta wiedza umożliwi Ci swobodną pracę z już istniejącymi kontenerami, a także tworzenie na ich podstawie własnych kontenerów. By móc w pełni skorzystać z wiedzy przekazywanej podczas szkolenia, warto wcześniej poznać przynajmniej podstawowe informacje dotyczące powłok Linux/Unix, jak również zaznajomić się z jakimkolwiek językiem programowania (choć to nie jest konieczne).

Najlepszy przyjaciel każdego programisty?

Czy mówić tak o Dockerze to lekka przesada? Może jednak nie. Wszak głównym zadaniem programisty jest dostarczanie aplikacji i programów odpowiadających na oczekiwania biznesowe klienta. A Docker to po prostu ułatwia. Pozwala usprawniać procesy dzięki temu, że umożliwia tworzenie środowisk deweloperskich i zarządzanie nimi w przyjaźniejszy sposób. Dodatkowo przyspiesza testowanie aplikacji pomiędzy różnymi wersjami oprogramowania, na przykład bazy danych.

Przegląd