Obierz kurs na… konteneryzację
Platforma Docker znacznie ułatwiła życie programistom. Dzięki niej zarówno program, jak i jego zależności, takie jak biblioteki, pliki konfiguracyjne czy lokalne bazy danych, można umieścić w lekkim, przenośnym wirtualnym kontenerze, uruchamialnym na praktycznie każdym serwerze z systemem pracującym na jądrze Linux. Nic więc dziwnego, że Docker stał się tak popularny. Z jego pomocą zrealizowano do tej pory wiele projektów. Społeczność jego użytkowników jest rozbudowana, a zwolenników tej platformy można znaleźć w niemal każdej firmie z branży IT.
Wiedza dotycząca Dockera i umiejętność posługiwania się nim stają się powoli wymogiem, jaki stawia się kandydatom na wiele stanowisk w sektorze programistycznym. Dobrze jest znać Dockera i pochwalić się tym podczas rozmowy o pracę. Z myślą o tym proponujemy kurs poświęcony podstawowym zasadom konteneryzacji z użyciem Dockera. Szkolenie pozwala przyswoić bazowe pojęcia, takie jak warstwa, kontener, obraz, tag, wolumen i sieć. Krok po kroku omawia sposoby pracy z poszczególnymi elementami Dockera, a także podpowiada, jak z jego zastosowaniem stworzyć własny obraz.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia
W trakcie kursu między innymi:
- Dowiesz się, jak przygotować swoje środowisko pracy
- Będziesz wyszukiwać i pobierać obrazy z Docker Hub
- Uruchomisz pierwsze kontenery, ustawisz dla nich nazwy i polecenia
- Opanujesz metody zarządzania kontenerami i wolumenami
- Stworzysz własne sieci dla Dockera, a potem podłączysz je do kontenerów i od nich odłączysz
- Zobaczysz, jak prawidłowo przekierowywać porty
- Wykreujesz własne obrazy za pomocą Dockerfile
Co więcej…
- Uruchomisz bazę danych MySQL w kontenerze i aplikację Portainer
Docker. Kurs video. Podstawy konteneryzacji kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Zdobyta wiedza umożliwi Ci swobodną pracę z już istniejącymi kontenerami, a także tworzenie na ich podstawie własnych kontenerów. By móc w pełni skorzystać z wiedzy przekazywanej podczas szkolenia, warto wcześniej poznać przynajmniej podstawowe informacje dotyczące powłok Linux/Unix, jak również zaznajomić się z jakimkolwiek językiem programowania (choć to nie jest konieczne).
Najlepszy przyjaciel każdego programisty?
Czy mówić tak o Dockerze to lekka przesada? Może jednak nie. Wszak głównym zadaniem programisty jest dostarczanie aplikacji i programów odpowiadających na oczekiwania biznesowe klienta. A Docker to po prostu ułatwia. Pozwala usprawniać procesy dzięki temu, że umożliwia tworzenie środowisk deweloperskich i zarządzanie nimi w przyjaźniejszy sposób. Dodatkowo przyspiesza testowanie aplikacji pomiędzy różnymi wersjami oprogramowania, na przykład bazy danych.
Przegląd
- Kategoria: Programowanie
- Czas trwania szkolenia: 5 godz. 2 min.
- Termin rozpoczęcia: Nabór ciągły
- Kliknij i zapisz się na szkolenie