Reklama
Docker. Kurs video. Optymalizacja konteneryzacji
  • Kędzierzyn-Koźle
129 za osobę

Obierz kurs na… optymalizację konteneryzacji

Jeśli jesteś albo planujesz być programistą wyspecjalizowanym w pracy z językiem Python, to z pewnością zdarzyło Ci się zetknąć z narzędziem służącym konteneryzacji, jakim jest Docker. Albo przynajmniej o nim słyszeć. Nic w tym dziwnego – Docker bardzo ułatwia pracę developerów Pythona, porządkuje ją i pozwala usprawnić działania. Ostatnimi czasy stał się tak popularny, że jest obowiązkowym narzędziem przy wielu nowych projektach. A jeśli w swojej pracy zarządzasz serwisami i zadaniami za pośrednictwem Kubernetesa lub posługujesz się OpenShiftem – bez znajomości Dockera ani rusz! Pewnie dlatego coraz częściej jego znajomości wymaga się od osób, które starają się o pracę na stanowisku dewelopera czy też specjalisty DevOps.

Na szczęście Docker należy do tych technologii, w które łatwo się wdrożyć. Zresztą istnieje sporo szkoleń, kursów i książek dla początkujących użytkowników tego oprogramowania. Gorzej z opracowaniami na temat zaawansowanej obsługi Dockera. Tymczasem oferuje on wiele narzędzi i sztuczek, których znajomość pozwala przyspieszyć i ułatwić realizację zadań. Ten kurs przybliża dobre praktyki i zagadnienie optymalizacji pracy z Dockerem. Prezentuje sposoby na poprawienie jakości tworzonych obrazów, metody wydajnych operacji na kontenerach, a także narzędzie Docker Compose, usprawniające działanie w środowiskach testowych/developerskich.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Dzięki proponowanemu przez nas kursowi między innymi:

  • Dowiesz się, jak używać instrukcji USER i HEALTHCHECK w Dockerfile
  • Nauczysz się redukować liczbę warstw i wielkość obrazu
  • Opanujesz metody korzystania z pamięci podręcznej
  • Poznasz sposoby skutecznego zabezpieczania swoich obrazów za pomocą hadolint i trivy, a także aktualizowania limitów działających kontenerów
  • Uzyskasz wiedzę dotyczącą pracy „zdalnej” z kontenerami – za pomocą narzędzia commando
  • Zaznajomisz się z zagadnieniem dbałości o środowisko pracy (w tym zrozumiesz wagę usuwania zbędnych danych)

Co więcej…

  • Pracując z narzędziem Docker Compose, nauczysz się tworzyć pliki konfiguracyjne, przygotowywać serwis, wolumen i sieć, budować obraz pod wybrany serwis, ustawiać limity CPU/RAM, dodawać zmienne środowiskowe, wreszcie – zarządzać aplikacjami multikontenerowymi za pomocą pliku YAML

Docker. Kurs video. Optymalizacja konteneryzacji kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Przed przystąpieniem do szkolenia warto zapoznać się z oprogramowaniem Docker na poziomie podstawowym, na przykład nauczyć się go na podstawie szkolenia Docker. Kurs video. Podstawy konteneryzacji.

Docker w pracy programisty

Badanie Stack Overflow wykazało, że to właśnie Docker jest narzędziem, które każdy programista powinien mieć opanowane. Dotyczy to przede wszystkim programistów pracujących w rozwiązaniach chmurowych (a dziś to standard). Dzięki kontenerom, uruchamianym przez Docker, można aktywować dodatkowy, całkowicie wyizolowany system operacyjny, w którym odpala się gotową, przeznaczoną do testowania aplikację. To rozwiązanie jest bezpieczne i zużywa mniej zasobów niż wirtualizacja. Korzystanie z technologii kontenerowania ułatwia tworzenie powtarzalnych środowisk developerskich, upraszcza procesy dostarczania gotowych aplikacji i pozwala równolegle eksperymentować z różnymi wersjami oprogramowania.

Przegląd