Reklama
Cisco Packet Tracer. Kurs Video. Kompendium wiedzy o symulacji sieci Cisco
 • Jelenia Góra
490 za osobę

Obierz kurs na… praktyczną naukę administrowania sieciami komputerowymi

Kiedy przyszły administrator rozpoczyna przygodę z sieciami komputerowymi, na początek potrzebuje wiedzy teoretycznej. Można ją zdobyć stosunkowo szybko i prosto, czytając książki, publikacje lub inne materiały. W pewnym momencie jednak teoria musi zostać uzupełniona umiejętnościami praktycznymi. Najlepiej szlifowanymi na sprzęcie sieciowym. To jednak nie zawsze jest łatwe. Admin adept nie może sobie pozwolić na to, aby ćwiczyć na urządzeniach, które znajdują się w jego miejscu pracy. Nauka na błędach w takim wypadku kompletnie nie wchodzi w rachubę. Przyszły administrator musiałby się więc zaopatrzyć w swój sprzęt. Jest to jednak dosyć duży wydatek, który niejednokrotnie przewyższa budżet kogoś, kto dopiero wdraża się do swojego fachu. Dodatkowo odwzorowanie sieci przedsiębiorstwa w taki sposób, aby chociaż przypominała tę firmową, wymaga sporych nakładów i kosztów – na przykład energii elektrycznej. Aby obejść ten i inne problemy, stworzono program, który w zasadzie znosi wszystkie wspomniane ograniczenia.

Oprogramowanie to jest darmowe, nie trzeba w nie dodatkowo inwestować, nie pochłania też dużych ilości energii elektrycznej. Dzięki niemu na jednym komputerze można odwzorować całą sieć przedsiębiorstwa i przetestować większość najważniejszych technologii. Program, o którym mowa – i którego dotyczy ten kurs – to Cisco Packet Tracer. Jest to symulator sieci komputerowych Cisco, zbudowany między innymi po to, by konfigurować w nim wiele technologii Cisco bez obawy, że cokolwiek się popsuje, i z zachowaniem pełnej funkcjonalności. Cisco Packet Tracer to symulator idealny! Pozwala na konfigurację wielu różnych modeli routerów i przełączników. Dodatkowo można w nim skonfigurować typowe stacje robocze, usługi na serwerze, takie jak DHCP, DNS, TFTP i wiele innych. I nie ma znaczenia, czy chce się zasymulować sieć LAN, czy WAN – Cisco Packet Tracer ma w ofercie konfigurację technologii opartych na wszystkich warstwach modelu OSI.

Gotów do pracy? Możemy już zacząć?

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach naszego wyjątkowego kursu między innymi:

 • Dowiesz się, jak podłączyć do sieci stacje robocze, nadać urządzeniom adresy IP i inne parametry
 • Skonfigurujesz router bezprzewodowy, zmienisz wygląd symulatora i będziesz korzystać z trybu symulacyjnego
 • Przekonasz się, jak wygląda komunikacja z wykorzystaniem koncentratora i przełącznika, jak konfiguruje się usługi DHCP i HTTP na serwerze, a także serwery DNS, FTP, VoIP
 • Zasymulujesz łącza WAN
 • Przygotujesz infrastrukturę logiczną dla sieci Frame Relay
 • Podepniesz serwer VPN do rozwiązania Remote Access i VPN site-to-site
 • Dokonasz wstępnej konfiguracji urządzenia ASA 5505 i wstępnej konfiguracji serwera Meraki
 • Będziesz podłączać komputery do punktów dostępowych
 • Zarejestrujesz urządzenia internetu rzeczy do domowej bramki
 • Podłączysz urządzenia/urządzenie do serwera IoT
 • Wykorzystasz skrypt Java do programowania sterownika

Co więcej…

 • Dowiesz się, jak działa tryb wieloosobowy na dwóch instancjach programu Packet Tracer i dwóch różnych komputerach

Cisco Packet Tracer. Kurs Video. Kompendium wiedzy o symulacji sieci Cisco zakończysz na poziomie, który pozwoli Ci samodzielnie tworzyć projekty sieci wykorzystujące urządzenia Cisco, takie jak przełączniki, routery, telefony, a także technologię sieci bezprzewodowych. Zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat tego, jak wykorzystać w pełni funkcje symulatora sieci Cisco Packet Tracer. Dzięki temu lepiej poznasz urządzenia tej firmy i zgłębisz ich funkcjonalności. Po szkoleniu Twoją wiedzę dotyczącą Cisco Packet Tracer będzie można określić jako zaawansowaną.

Pracując z Cisco Packet Tracer…

Program Cisco Packet Tracer został opracowany przez firmę Cisco. Początkowo był tylko symulatorem routerów Cisco. Dla wąskiego grona uczestników programów studenckich Cisco oprogramowanie to było dostępne już dwadzieścia lat temu, a w 2017 roku wydano je na darmowej licencji – do użytku dla każdego. Symulator sieci jest stale rozwijany i uzupełniany o kolejne funkcjonalności. Korzystają z niego zarówno studenci, jak i początkujący i zaawansowani administratorzy sieci – osoby, których zadaniem jest konfigurowanie urządzeń sieciowych i dbanie o prawidłowe działanie powierzonych urządzeń. Administrator sieci odpowiada za bezpieczeństwo tych urządzeń, kopie zapasowe, a także za rozbudowę sieci. Sieć komputerowa musi być skalowalna i odporna na awarie. Dzięki wykorzystaniu symulatora sieci Cisco wszystkie umiejętności wymagane od administratora mogą być rozwijane praktycznie bezkosztowo, a jedynymi ograniczeniami są… chęci administratora i długość doby. A ta ma tylko dwadzieścia cztery godziny. Szkoda, bo podczas zabawy z programem Cisco Packet Tracer czas mknie naprawdę szybko!

Przegląd