Reklama
Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Kurs video. Redundancja w warstwie drugiej i listy dostępu
 • Jelenia Góra
490 za osobę

Obierz kurs na… redundancję w sieci!

Obierz kurs na… certyfikat Cisco CCNP Enterprise!

Nawet najmniejsze firmy nie mogą się dziś obejść bez wewnętrznej sieci komputerowej, o dużych przedsiębiorstwach nie wspominając. Sieć to nie tylko narzędzie do korespondencji i przeglądania Internetu – to prawdziwy krwiobieg organizacji. Codziennie przepływa przez nią niezliczona ilość danych i informacji, często poufnych i wrażliwych. Właściwe skonfigurowanie i nadzorowanie sieci jest więc absolutnie fundamentalne dla sprawnego funkcjonowania firmy i dla jej bezpieczeństwa. Dlatego specjaliści w tej dziedzinie od lat mogą przebierać w ofertach pracy, zwłaszcza gdy ich umiejętności potwierdza odpowiedni certyfikat.

Cisco CCNP Enterprise [350-401 ENCOR] to bardzo ceniony na rynku egzamin certyfikacyjny poświadczający znajomość konstruowania sieci z wykorzystaniem sprzętu renomowanej firmy Cisco. Egzamin jest niebywale obszerny i obejmuje zarówno zagadnienia praktyczne, jak i teoretyczne; kładzie nacisk na umiejętność kojarzenia faktów i wyciągania logicznych wniosków, a nie tylko mechaniczne zapamiętywanie określonych czynności. Aby móc z dumą nazywać się prawdziwym sieciowcem, nie można jedynie wiedzieć, gdzie i jak podłączyć router, trzeba jeszcze mieć świadomość, dlaczego należy to zrobić właśnie tak.
Nasz kurs, podzielony ze względu na objętość tematyki na kilka części, przygotowuje do egzaminu płynnie, łącząc oba aspekty – praktyczny i teoretyczny. Część druga prezentuje wiedzę z zakresu redundancji w warstwie drugiej, a także wyjaśnia wiele pojęć związanych z tym zagadnieniem, takich jak STP, MST czy EtherChannel.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Podczas szkolenia Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Kurs video. Redundancja w warstwie drugiej i listy dostępu zdobędziesz wiedzę między innymi w zakresie:

 • Działania sieci VLAN
 • Konfiguracji sieci VLAN
 • Działania protokołu 802.1q
 • Konfiguracji portów trunk
 • Działania protokołu DTP
 • Konfiguracji tunelu QinQ
 • Działania protokołu STP
 • Konfiguracji STP
 • Konfiguracji MST
 • Mechanizmów działania BPDU
 • Działania technologii EtherChannel
 • Konfiguracji protokołu PAGP i LACP
 • Równoważenia obciążenia w protokołach LACP

Profesjonalne szkolenie Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Kurs video. Redundancja w warstwie drugiej i listy dostępu zakończysz na poziomie średnio zaawansowanym. W trakcie kursu poznasz jeden z ważniejszych tematów związanych z konfiguracją sieci, jakim jest redundancja – tu konkretnie w warstwie drugiej. Wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwoli zapobiec wielu błędom konfiguracyjnym, zwiększyć wydajność sieci i oszczędzić cenny czas. Poznasz fundament dobrze zaprojektowanej sieci, czyli VLAN. Następnie dowiesz się, jak połączyć ze sobą przełączniki, aby mogły one transmitować ruch z różnych sieci VLAN. Zrozumiesz, na czym polega tunelowanie i konfiguracja protokołu DTP. Omówiony zostanie również aspekt bezpieczeństwa, który można wykorzystać przy konfiguracji redundancji. Na koniec nauczysz się całkowicie wyłączać STP na interfejsach nadmiarowych i w pełni wykorzystywać wszystkie nadmiarowe łącza przełącznika. Poznanie dwóch protokołów pozwoli Ci stosować nabytą wiedzę do pracy zarówno na sprzęcie Cisco, jak i urządzeniach innych firm. Nasze profesjonalne szkolenie składa się z 58 lekcji trwających łącznie 6 godzin i 51 minut.

Projektuj, buduj i rozwijaj sieci Cisco
Zdobyte podczas szkolenia umiejętności są niezbędne dla osób, które chcą zdać egzamin certyfikujący. Konieczne są również dla tych, którym brakuje wiedzy na poziomie zaawansowanym w zakresie tematyki CCNP Enterprise. Co więcej, Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Kurs video. Redundancja w warstwie drugiej i listy dostępu pogłębi Twoją dotychczasową wiedzę i dostarczy Ci nowych informacji, ale też rozwinie.

Przegląd