Reklama
vaioht
  • Inowrocław
Popularne
89 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… asynchroniczność w Pythonie

Aiohttp jest frameworkiem typu HTTP klient-serwer, przeznaczonym dla języka Python oraz AsyncIO, czyli tej części jego standardowej biblioteki, która implementuje paradygmat programowania asynchronicznego. Python to potężny i wszechstronny język, z którego użyciem równie dobrze pisze się wtyczkę do ulubionej gry, jak kreuje sieć neuronową. Po co w takim razie programuje się w nim asynchronicznie, skoro większość serwerów i aplikacji działa synchronicznie?

Faktem jest, że wielu programistów preferuje operacje synchroniczne, w których wywołanie funkcji czytającej z pliku lub gniazda zatrzymuje wątek do momentu dotarcia danych. Synchroniczne podejście do operacji wejścia-wyjścia jest proste do zrozumienia, a tym samym do napisania. Niestety, działania synchroniczne mocno spowalniają oprogramowanie. Znacznie szybciej pracują aplikacje i serwery przygotowane do operacji asynchronicznych, w których reakcja następuje dopiero wtedy, gdy potrzebne dane znajdują się już w pamięci komputera i można z nich natychmiast skorzystać. Programowanie asynchroniczne jest nieco trudniejsze i w każdym języku rządzi się trochę odmiennymi prawami. W przypadku Pythona do tego celu służy moduł AsyncIO oraz współpracujący z nim framework aiohttp.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

  • Porównasz programowanie synchroniczne i asynchroniczne.
  • Poznasz technologię, dzięki której będziesz w stanie programować szybsze serwery i aplikacje.
  • Zrozumiesz, jakie warunki należy spełnić, aby użyć duetu aiohttp – AsyncIO zgodnie z jego przeznaczeniem.

Co więcej…

Przygotujesz się do dalszej eksploracji zagadnień związanych z rozszerzeniem możliwości aiohttp oraz do pisania API, w którym na pierwszym miejscu nie znajduje się kod, a kontrakt zawierany między zespołem developerskim i użytkownikami API.

Asynchroniczne REST API w Pythonie. Kurs video. Tworzenie aplikacji w aiohttp kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Opanowanie wiedzy zawartej w kursie pozwoli programistom o różnym stopniu zaawansowania pisać aplikacje zgodne z założeniami programowania asynchronicznego nie tylko w języku Python, ale również w Javie.

Aiohttp — z czym to się je i po co?

AsyncIO oraz współdziałający z nią framework aiohttp nie są tymi, które koniecznie musi opanować każdy programista Pythona. Aiohttp, który na poziomie funkcjonalności równa się z frameworkami takimi jak Flask lub Falcon jest zupełnie od nich odmienny (styl programowania). Warto się jednak nad nim pochylić — opanowawszy aiohttp, developer Pythona uzyska umiejętność programowania współbieżnego, które charakteryzuje się kompaktową składnią oszczędnie korzystającą z zasobów systemowych. Dzięki temu autorskie aplikacje staną się szybsze i wydajniejsze. Całość przedstawionego w tym kursie oprogramowania jest dostępna na zasadach open source, co oznacza, że można z niego korzystać zarówno do celów hobbystycznych, jak i w projektach zawodowych.

Programowanie asynchroniczne w Pythonie krok po kroku

Usiądź wygodnie, uruchom nasz kurs i… zaczynamy. Na początek powiemy nieco o tym, czym jest framework aiohttp. Następnie zgłębimy wspólnie zagadnienie programowania asynchronicznego. Dowiesz się, jak zacząć nowy projekt aiohttp, czym jest routing i jak obsługiwane są żądania korutyny i web.View. Poznasz rekomendowane biblioteki, które dodatkowo przyspieszają służący do programowania asynchronicznego framework. Opanujesz zasady obsługi żądań typu JSON oraz multipart, a także ładowania i ściągania plików na serwer i z serwera. Będziesz używać wyjątków aiohttp.web jako odpowiedzi API, modyfikować żądania oraz odpowiedzi. Dokonasz wyboru poprawnego mechanizmu do konkretnej klasy problemu i zobaczysz, jak dodaje się bazę danych. W wyniku szkolenia otrzymasz wiedzę, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do elementów takich jak baza danych w dowolnym miejscu aplikacji. Na koniec dowiesz się, czym są aplikacje zagnieżdżone i jak wygląda proces ich dodawania.

Przegląd